Strona Główna Ogród Domek ogrodowy nie tylko dla dzieci, czyli jak udekorować działkę w praktyczny sposób

Domek ogrodowy nie tylko dla dzieci, czyli jak udekorować działkę w praktyczny sposób

Autor: Maciej
Domek ogrodowy nie tylko dla dzieci, czyli jak udekorować działkę w praktyczny sposób

Domek na działkę kojarzy się przede wszystkim z uroczymi domkami dla dzieci, które służą im do zabawy. Warto jednak wiedzieć, że istnieją również specjalne, małe domki ogrodowe do przechowywania narzędzi (tzw. domki narzędziowe), a także większe, w których z powodzeniem możesz schować sprzęty, takie jak kosiarka, a nawet rowery. Dlaczego warto postawić na domek ogrodowy dla dzieci i domek narzędziowy? 

Domki ogrodowe dla dzieci 

Plastikowe lub drewniane, samodzielne lub stanowiące część placu zabaw – ogrodowe domki dla dzieci to nie tylko sposób na świetną zabawę dla dzieci, ale także uroczy element zdobiący ogródek. Taka konstrukcja jest łatwo dostępna (domek kupisz w większości większych sklepów ogrodniczych), stosunkowo niedroga, a przy tym zapewnia dziecku mnóstwo radości i sposobów na zabawę. 

Domki ogrodowe dla dzieci często stanowią element całego placu zabaw, tj. są połączone ze zjeżdżalnią czy huśtawką. Zakup gotowego zestawu to świetny pomysł: zapewnisz dziecku dostęp do rozrywki, a przy okazji ozdobisz ogród. 

Domki narzędziowe do ogrodu

Masz niewielki ogródek i altankę i przez to głowisz się, gdzie i w jaki sposób przechowywać narzędzia? Rozwiązaniem, które łączy walory ozdobne z praktycznymi, jest domek narzędziowy. W zależności od tego, ile narzędzi i jakiej wielkości masz do przechowania, domki mogą mieć różną wielkość: od uroczych, małych domków przypominających wyglądem dużą budkę lęgową dla ptaków, po całkiem spore konstrukcje, wielkością niewiele ustępujące altanom ogrodowym. 

Domki narzędziowe do ogrodu to niezwykle praktyczne rozwiązanie: pozwala na wygodne przechowywanie narzędzi i sprzętów ogrodowych, przy zachowaniu porządku. To specjalne konstrukcje przeznaczone właśnie do tego celu, dlatego w środku mają mnóstwo półeczek i haczyków, dzięki którym utrzymanie porządku będzie o wiele łatwiejsze niż w przypadku piwnicy czy szopy. 

Domki narzędziowe do ogrodu najczęściej są drewniane, jednak na rynku nie brakuje także tych z innych materiałów, jak metal czy plastik. Zdecydowanie najbardziej efektywnie prezentują się drewniane konstrukcje. Taki drewniany domek na narzędzia może być przepiękną, klimatyczną ozdobą ogródka. Wystarczy, że teren dookoła obsypiesz kamykami lub postawisz doniczkę z kwiatkiem. 

Koniecznie przeczytaj  Werbena - uprawa, podlewanie, nawożenie i pielęgnacja

W nowoczesnych, minimalistycznych ogrodach do stylu lepiej pasować będą nowoczesne formy, np. ze stali ocynkowanej. Pamiętaj, że zawsze lepiej wybrać większy domek niż wynoszą aktualne potrzeby: sprzętów i narzędzi z czasem będzie naturalnie przybywać, dlatego lepiej zostawić sobie na nie zapas miejsca niż w razie potrzeby potem martwić się, gdzie je schować. 

Domek ogrodowy na narzędzia bez problemu kupisz w każdym większym sklepie ogrodniczym. To prosta konstrukcja, dlatego bez problemu wykonasz go także samodzielnie, jeśli tylko masz trochę wolnego czasu, odpowiednie narzędzia i zdolności manualne. 

Gdzie ustawić domek narzędziowy? To zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji. Najważniejsze jest to, by domek ustawić w taki sposób, by był do niego łatwy dostęp. Z reguły domki narzędziowe ustawia się za domem, w rogu ogródka.

Related Posts

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Zaakceptuj Więcej informacji

Polityka prywatności i plików Cookies