Strona Główna Nawadnianie Jak zwiększyć ciśnienie wody do podlewania ogrodu?

Jak zwiększyć ciśnienie wody do podlewania ogrodu?

Autor: Maciej
Jak zwiększyć ciśnienie wody do podlewania ogrodu?

Odpowiednie nawadnianie to podstawa do stworzenia pięknego, zdrowego i efektownego ogrodu. Oczywiście musi iść ono w parze z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, takimi jak nawożenie, usuwanie chwastów czy podcinanie. Jednak to woda, jest kluczem do sukcesu, który pomoże nam utrzymać rośliny w dobrej kondycji. Podlewanie roślin wydaje się nie być zbyt skomplikowanym zabiegiem jednak to tylko pozory. Aby robić to dobrze, efektywnie i bezpiecznie, musimy wiedzieć jak często, o jakiej porze i jak długo nawadniać poszczególne grupy roślin. Co więcej, warto mieć do tego odpowiedni sprzęt, a także zaplecze wodne, pozwalające uzyskać odpowiednią ilość oraz ciśnienie wody. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Jak zwiększyć ciśnienie wody do podlewania ogrodu?

Dlaczego ciśnienie wody jest tak ważne? Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, a także umożliwia odpowiednią pracę systemów nawadniających. Jeżeli w naszym ogrodzie posiadamy system automatycznego nawadniania, to bez odpowiedniego ciśnienia wody, system nie będzie pracował wydajnie. Co więcej może to nawet doprowadzić do jego uszkodzenia. W przypadku kiedy do podlewania ogrodu korzystamy z wody z sieci wodociągowej, problemy z ciśnieniem nie występują zbyt często. Inaczej jest, gdy chcemy skorzystać z wody ze studni. Tutaj już niestety częściej spotykamy schody w postaci spadającego ciśnienia wody, czy też niewystarczającej wydajności. Co możemy zrobić? Jak zwiększyć ciśnienie wody do podlewania ogrodu? Przede wszystkim, inwestując w odpowiednią pompę do studni. Pompa powinna być dobrana do rodzaju studni, jej wydajności, a także głębokości.

Wskaźnik kontroli ciśnienia wody
Kontrolowanie ciśnienia wody pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale wpływa również na prawidłowe funkcjonowanie systemu nawadniania ogrodu.

Jak zwiększyć ciśnienie w wężu ogrodowym?

Jeżeli chodzi o odpowiednie ciśnienie w wężu ogrodowym, tutaj odpowiedzią będzie również pompa, w zestawie z hydroforem. Zatem jak zwiększyć ciśnienie wody w wężu ogrodowym? Zainstalować hydrofor, który będzie odpowiadał za utrzymanie ciśnienia wody na pożądanym poziomie. Czy jeden hydrofor będzie wystarczający? To zależy do wielkości ogrodu, a także wielkości systemu nawadniającego. Dla większych ogrodów może być potrzebne wykorzystanie dwóch, a nawet trzech hydroforów. Takie rozwiązanie zapewnieni stałe ciśnienie wody na terenie całego ogrodu.

Koniecznie przeczytaj  Nawadnianie kropelkowe – czym jest i dlaczego warto je mieć?

Zatem, aby zapewnić sobie w ogrodzie odpowiednią podaż wody, o odpowiednim ciśnieniu, warto postawić na stworzenie samowystarczalnej instalacji. W jej skład będzie wchodziła dobrej jakości pompa głębinowa o odpowiedniej mocy, a także hydrofory dbające o stałe ciśnienie wody na całej posesji. Taka instalacja pozwoli nam nie tylko na zwiększenie ciśnienia wody w wężu ogrodowym, ale też na obsługę całego systemu nawadniania ogrodowego, bez obaw o nagły spadek ciśnienia wody, czy jej brak. Planując więc podlewanie ogrodu ze studni, warto zainwestować w odpowiedni osprzęt. Umożliwi on nam bezpieczne i efektywne korzystanie z tego rozwiązania.

Related Posts

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Zaakceptuj Więcej informacji

Polityka prywatności i plików Cookies