Strona Główna Roboty koszące Jaką kosiarkę automatyczną wybrać? 3 propozycje robotów Wiper – opinie

Jaką kosiarkę automatyczną wybrać? 3 propozycje robotów Wiper – opinie

Autor: Maciej
Robot koszący trawę w ogrodzie

Koszenie trawy nie należy do zadań ani łatwych, ani przyjemnych. Wiąże się z wykonywaniem żmudnych, powtarzalnych czynności i trwa nawet kilka godzin. Ilekroć masz zabrać się za koszenie trawy, tak odwlekasz ten obowiązek tak długo, jak tylko się da? Marzysz często o tym, by trawnik skosił się sam? Wybierz kosiarkę automatyczną i obserwuj, jak trawa znika! Ty w tym czasie możesz się relaksować lub robić coś innego. Nie miałeś jeszcze kosiarki automatycznej i nie wiesz, na jaką się zdecydować? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking bestsellerów kosiarek automatycznych marki Wiper. Poznaj opinie zadowolonych użytkowników!

Czym jest i jak działa kosiarka automatyczna?

Jeżeli nie lubisz koszenia trawy, to trudno o lepsze urządzenie dla Ciebie niż właśnie robot koszący. Opinie na temat funkcjonalności urządzeń tego typu w zdecydowanej większości są pozytywne, a roboty z każdym rokiem zyskują coraz większe grono miłośników. 

Robot to urządzenie samobieżne, które wystarczy zaprogramować, postawić na trawniku i… obserwować, jak wykonuje pracę za Ciebie!

Gabarytami i wyglądem przypomina średniej wielkości odkurzacz domowy. Do najważniejszych zalet kosiarek automatycznych zalicza się:

 • możliwość automatycznego programowania – urządzenie ruszy przed siebie i wykona swoje zadanie wedle wytycznych;
 • wiele możliwości programowania – za pomocą pilota, specjalne panele sterujące czy nawet z poziomu stacji dokującej lub aplikacji w smartfonie;
 • brak konieczności nadzorowania pracy – zadanie koszenia możesz zaplanować nawet na czas nieobecności w domu. Urządzenie wykona je i wróci do stacji dokującej;
 • wbudowane czujniki – dzięki którym kosiarka omija przeszkody, nie niszcząc niczego.

Aby zapobiec przypadkowemu wyjechaniu poza teren, na którym kosiarka ma pracować, trzeba wytyczyć jego granice. W tym celu wystarczy jedynie rozciągnąć przewód elektryczny i podłączyć go do stacji dokującej. Jest on pod bardzo niskim, ale wyczuwalnym przez robota napięciem. Dzięki temu, gdy tylko go dotknie, zmieni kierunek jazdy. Przewód jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, więc nie musisz obawiać się o ich zdrowie. To wszystko! Programujesz i czekasz na efekty. Roboty koszące to właśnie kosiarki automatyczne. Sprawdź nasz ranking produktów marki Wipera. 

Koniecznie przeczytaj  Koszenie trawy - sprawdź, czy robisz to prawidłowo!

Kosiarka-robot Wiper – opinie użytkowników

Roboty koszące Wiper to owoc wieloletniego doświadczenia wysokiej klasy fachowców firmy NIKO i ich zamiłowania do robotyki. Dzięki temu każda kosiarka-robot tej marki cieszy się doskonałą opinią wśród użytkowników. Przedstawiamy 3 modele, które cieszą się największą popularnością. Każdy z nich jest doceniany przede wszystkim ze względu na estetyczny wygląd, dobrą wydajność i niezawodne działanie. Za co jeszcze lubiane są roboty do koszenia trawy Wiper? Opinie użytkowników są dość zgodne: to także łatwa obsługa, cicha i wydajna praca, a także dobrze przemyślane systemy zabezpieczeń. 

Który robot do koszenia trawy wybrać? Sprawdź najczęściej powtarzające się opinie użytkowników! 

Wiper IKE

Roboty koszące Wiper z serii IKE to dwa modele do wyboru. Różnią się wydajnością i powierzchnią koszenia. To wyjątkowo zgrabne i funkcjonalne połączenie małych gabarytów z dużą mocą i zasięgiem pracy: odpowiednio do 600 lub 1000 m2. 

Dzięki małym gabarytom i stosunkowo dużej mocy można z powodzeniem używać ich w różnych miejscach – zarówno na maleńkich trawnikach, jak i w ogrodach o dużej powierzchni (nawet do 1000 m2).

Co jeszcze wyróżnia roboty z serii IKE? W tej małej konstrukcji kryje się najnowocześniejsza płyta główna, bezszczotkowy silnik i bardzo pojemna bateria litowo-jonowa

Wśród opinii użytkowników najczęściej pojawiają się te mówiące o:

 • szybkiej i sprawnej pracy;
 • wygodnym przechowywaniu, dzięki małym gabarytom i zgrabnej sylwetce;
 • cichej pracy;
 • szybkim ładowaniu i gotowości do pracy;
 • bardzo łatwej obsłudze z poziomu przejrzystej aplikacji na smartfona. 

W przypadku robotów koszących z serii IKE można śmiało rzec: w małej konstrukcji wielki duch!

Robot koszący Wiper Premium IKE

Wiper BLITZ

Drugą serią robotów Wiper, która cieszy się sporą popularnością, jest BLITZ. Co wyróżnia te urządzenia? Podobnie, jak w przypadku serii IKE, to niewielkie, zgrabne i estetycznie wykonane roboty, które doskonale radzą sobie z koszeniem trawników o powierzchni do 400 m2. 

Koniecznie przeczytaj  Robot koszący - czym jest i jak wybrać właściwy?

Dodatkowym atutem jest to, że w przeciwieństwie do większości urządzeń tego typu, roboty Wiper BLITZ nie wymagają wytyczania granic działki za pomocą przewodu pod napięciem

Dzięki niskiej wadze i ergonomicznemu kształtowi kosiarkę automatyczną BLITZ można łatwo przenosić, by użytkować ją tam, gdzie będzie potrzebna. 

Co na jego temat sądzą użytkownicy? Wśród zalet wymieniają najczęściej:

 • długi czas pracy na jednym ładowaniu;
 • doskonały czujnik przeszkód;
 • nowoczesny, elegancki wygląd;
 • szybka praca;
 • stosunkowo lekki i łatwy do przenoszenia. 
Robot koszący Wiper Premium Blitz

Wiper seria C

Trzecim modelem, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony miłośników kosiarek automatycznych, są roboty koszące z serii C. 

To rozwiązanie stworzone z myślą o wymagających użytkowników, mających pod swoją opieką trawniki o średniej i dużej powierzchni. Roboty z serii C zostały zaprojektowane w taki sposób, by wydajnie ścinać trawnik o powierzchni nawet do 2000 m2.

Tym, co wyróżnia je dodatkowo, jest nie tylko moc i precyzja cięcia, ale także doskonała przyczepność do podłoża – nawet tego o nachyleniu 45%.

W tym przypadku, podobnie, jak w innych urządzeniach Wiper, na wyróżnienie również zasługuje intuicyjne menu i przejrzysty interfejs. 

Jakie jeszcze zalety wymieniają zadowoleni użytkownicy robotów z rodziny C? To przede wszystkim:

 • doskonała wydajność;
 • stosunkowo cicha praca;
 • przejrzysty panel sterowania;
 • bardzo łatwe programowanie;
 • wiele funkcji programowania do wyboru;
 • znikoma awaryjność sprzętu.
Robot koszący Wiper Premium C

Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, który model wybrać. Roboty koszące to jedne z najnowocześniejszych urządzeń samobieżnych do pielęgnacji trawnika. Skuteczność i efekty pracy zależą w największej mierze od tego, czy moc i rozmiar robota zostaną dobrane adekwatnie do powierzchni i kąta nachylenia terenu, na jakim mają pracować. 

Related Posts

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Zaakceptuj Więcej informacji

Polityka prywatności i plików Cookies