Strona Główna Oświetlenie Oświetlenie bez prądu – działka, balkon, garaż

Oświetlenie bez prądu – działka, balkon, garaż

Autor: Maciej
Oświetlenie bez prądu

Oświetlenie ogrodu, balkonu, tarasu czy garażu jest niezwykle pomocne w codziennym użytkowaniu. Stanowi również element dekoracyjny, a także dające poczucie bezpieczeństwa. O ile w przypadku przydomowej działki z dostępem do prądu, kwestia oświetlenia ogrodu zwykle nie jest problematyczna, o tyle w przypadku ogródków działkowych, garaży bez prądu czy też po prostu działek, bez wyprowadzonej do ogrodu instalacji elektrycznej, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Na szczęście nowoczesne technologie i odnawialne źródła energii pozwalają łatwo i efektownie ominąć takie problemy. Możemy więc cieszyć się nastrojowym i funkcjonalnym światłem nawet bez prądu.

Oświetlenie na działce bez prądu

Jak zatem wykonać praktyczne, bezpieczne i do tego estetyczne oświetlenie na działce bez prądu? To bardzo proste. Wystarczy wybrać spośród wielu dostępnych na rynku lamp solarnych czy też akumulatorowych. Szczególnie tych przeznaczonych do zastosowania w ogrodzie. Dzięki tym rozwiązaniom będziemy mogli cieszyć się z efektownego i efektywnego oświetlenia bez prądu. Lampy solarne są nie tylko tanie w użytkowaniu, ale przede wszystkim przyjazne środowisku, a przy tym bardzo estetyczne. Specjalne ogniwa, w które wyposażone są lampy solarne, ładują się energią słoneczną w ciągu dnia. Zaś już po zmierzchu możemy cieszyć oko subtelnym i bardzo eleganckim światłem. Co więcej, coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem jest korzystanie z energii słonecznej do oświetlania nie tylko ogrodu, ale tez domu. Kolektory słoneczne przetwarzają bowiem energię słoneczną w prąd elektryczny. Dzięki czemu możliwe jest zasilenie domowej instalacji elektrycznej w zupełnie darmowy prąd pochodzący prosto z natury.

Ogrodowe lampki solarne przybierają coraz ciekawszą formę. Możemy spotkać fantazyjne kolorowe kule, proste lampiony, kulki na nóżce, czy też całe łańcuchy i girlandy świetlne. Lampki te świetnie sprawdzają się do dekoracyjnego oświetlenia altan i tarasów.

Koniecznie przeczytaj  Oświetlenie ogrodzenia – porady i propozycje
Oświetlenie ogrodu, lampka solarna

Oświetlenie balkonu bez prądu

Jeżeli chodzi o oświetlenie balkonu bez prądu, to tutaj również najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie lamp solarnych lub akumulatorowych. Te pierwsze w postaci na przykład świetlnej girlandy, cudownie ozdobią balkon i fasadę całego domu. Emitując delikatne światło, pozwalają na komfortowe korzystanie z balkonu wieczorową porą. Jeżeli potrzebujemy mocniejszego światła, na przykład pozwalającego nam swobodnie czytać książkę czy też wykonywać inne prace na balkonie po zmierzchu, wówczas lepiej zainwestować w dobrą lampę akumulatorową lub zasilaną bateriami. Najlepiej taką, która pozwoli na uzyskanie światła o większej intensywności.

Oświetlenie garażu bez prądu

Oświetlenie w garażu jest bardzo ważne z punktu widzenia domowych majsterkowiczów. Szczególnie tych, którzy uwielbiają od czasu do czasu zaszyć się w garażu, aby w ciszy oddać się ulubionej rozrywce.

Światło w garażu potrzebne jest też z praktycznego punktu widzenia. Dobre oświetlenie pomoże nam w znalezieniu niezbędnych narzędzi czy zaparkowaniu samochodów. Nie zawsze jednak jest możliwość, aby w garażu zamontować tradycyjne oświetlenie elektryczne. Najczęściej jest to spowodowane brakiem dostępu do sieci energetycznej. Garaże zewnętrzne, a w szczególności blaszaki, stawiane na placu budowy czy też ogródku działkowym, zwykle nie posiadają podłącza elektrycznego. Musimy więc znaleźć alternatywne źródło energii, pozwalające nam na oświetlenie garażu, w takim stopniu, aby móc z niego wygodnie i bezpieczne korzystać.

W przypadku garażów sprawdzi się najlepiej lampa akumulatorowa, z dodatkowym uchwytem do zawieszenia. Tego typu lampę z łatwością umieścimy w kluczowym miejscu w garażu i w razie potrzeby będzie gwarantować nam dostęp do światła, a dzięki temu, że są to lampy przenośne, może przydać się również podczas małych prac naprawczych przy samochodzie czy też na zewnątrz działki.

Related Posts

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Zaakceptuj Więcej informacji

Polityka prywatności i plików Cookies