Strona Główna Bez kategorii Co W Trawie Piszczy?

Co W Trawie Piszczy?

Autor: Maciej

Już po raz szósty firma Drago organizuje konferencję, która – mamy nadzieję – stanie się punktem obowiązkowym w kalendarzu każdego twórcy terenów zieleni. Spotkajmy się 8 marca 2024 w gdańskim AMBEREXPO i przekonajmy się wspólnie Co W Trawie Piszczy!

Tworzenie przyjaznego i funkcjonalnego otoczenia to misja Drago realizowana niezmiennie od blisko 25 lat. Wierzymy, że nieustanne pogłębianie wiedzy oraz uważność wobec rzeczywistości sprawiają, że nie tylko zdobywamy większy wgląd w nadchodzącą przyszłość, ale i możliwość jej współtworzenia. 

ProjektujeMY jutro – tym oto hasłem przewodnim otwieramy przestrzeń do partnerskiego dialogu, który pragniemy nawiązać w trakcie najbliższej konferencji Co W Trawie Piszczy

Za pośrednictwem konferencji pragniemy stworzyć przestrzeń do rozmów, wymiany biznesowych doświadczeń oraz możliwość poszerzenia swojej sieci kontaktów. Naszym celem jest nie tylko dostarczenie najwyższej jakości eksperckiej wiedzy czy prezentacja najnowszych produktów, ale w myśl hasła przewodniego tegorocznej konferencji, zależy nam także na wspólnej dyskusji o trendach i zmianach mających wpływ na rozwój zielonej branży. Uważamy, że to właśnie te zmiany i zachodzące w naszym otoczeniu transformacje – technologiczne, środowiskowe czy społeczne – mają bezpośrednie przełożenie na przyszłość naszych biznesów. Za pomocą naszego wydarzenia chcemy pomóc się do nich przygotować.

Szerokie grono uczestników

Pomysł organizacji konferencji zrodził się w 2014 roku, w odpowiedzi na potrzebę twórców terenów zieleni, poszukujących wsparcia w pozyskiwaniu praktycznej wiedzy, przydatnej w ich codziennej pracy. Na przestrzeni lat poszerzył się zarówno krąg naszych odbiorców, jak i zakres poruszanych tematów. 

ProjektujeMY jutro to zaproszenie do dialogu, które kierujemy zarówno do szerokiego grona twórców terenów zieleni: instalatorów, ogrodników, projektantów i architektów, jaki i urbanistów, inwestorów, studentów, badaczy oraz przedstawicieli instytucji samorządowych. A także wszystkich tych, których działania i obszar zainteresowań krzyżują się z „zielonymi” ścieżkami, będącymi w spektrum zainteresowań naszej branży.

Pragniemy pobudzić ponadbranżową wymianę myśli i doświadczeń, która w finale naszego spotkania doprowadzi do sformułowania wniosków dotyczących kreowania zrównoważonego jutra. 

W 2024 roku przygotowaliśmy miejsce dla 500 gości w Gdańsku oraz 200 uczestników on-line.

Program odpowiadający na wyzwania współczesności 

Od czasu ostatniej edycji konferencji w 2019 roku w naszym wspólnym otoczeniu wydarzyło się bardzo wiele. Doświadczyliśmy pandemii oraz jej długofalowych skutków, nieustannie obserwujemy też otaczające nas konflikty zbrojne. Spoglądamy na dynamicznie rozwijające się technologie, którym towarzyszy pojawianie się nowych zjawisk. Przysłuchujemy się kolejnym doniesieniom o niepokojącej kondycji naszej planety i skutkach zmian klimatycznych. A to tylko mały wycinek przemian, które nam towarzyszą. 

Drago, jako firma działająca w branży zielonej, nie może być głucha na dźwięki zmieniającego się otoczenia. Chcąc nadal się rozwijać i tworzyć nowoczesne rozwiązania staramy się dostrzegać szerszą perspektywę, wykraczającą poza horyzont najbliższych nam zagadnień. 

Podczas konferencji poruszymy przede wszystkim tematy skupione wokół rozwiązań dedykowanych tworzeniu terenów zieleni, będących bijącym sercem przestrzeni wspólnych. Odniesiemy się do ważnych zjawisk zewnętrznych, które determinują nasze obecne i przyszłe działania, porozmawiamy o nowościach i innowacjach w branży, a także spróbujemy prognozować rozwiązania jutra. Wymienimy się doświadczeniami i dobrymi praktykami pochodzącymi nie tylko z naszego rodzimego rynku. Sięgniemy również nieco dalej, przyglądając się działaniom naszych sąsiadów. Sprawdzimy też, jak zbliżające się uwarunkowania prawne wpłyną na nasz biznes i branżę. 

Starannie dobrany program konferencji podzieliliśmy na trzy główne bloki tematyczne. 

  • Pierwszy z nich – PrzeglądaMY trendy – poruszy zbiór tematów światopoglądowych, ilustrujący ścierające się zjawiska i trendy wpływające na branżę zieloną. 
  • W bloku ŁączyMY branżę mówić będziemy o bieżących tematach biznesowych i nowinkach technicznych, ilustrując je konkretnymi przykładami ich realizacji. 
  • Ostatni z bloków – WspieraMY Twój biznes – podpowie, jak z pomocą wiedzy z obszarów customer experience, sztucznej inteligencji czy nawiązywania wartościowych relacji biznesowych w praktyczny sposób poprawić funkcjonowanie swojej firmy i rozwijać swój model biznesowy.

Wśród potwierdzonych już prelegentów naszego wydarzenia znajdują się m.in.: Zuzanna Skalska (strateżka, obserwatorka trendów), Małgorzata Sobótka (architektka krajobrazu), Artur Zagajewski (botanik, gleboznawca, propagator zieleni), Eliza Kruczkowska (dyrektorka ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju), Danuta Dębowska (architektka z pracowni Arch-Deco) czy Agnieszka Mróz (specjalistka projektowania usług). Na konferencji swoje najnowsze produkty oraz rozwiązania zaprezentują również przedstawiciele światowych marek, takich jak: in-lite, Rain Bird czy DCM. 

Miejsce i bilety

Konferencja Co W Trawie Piszczy odbędzie się 8 marca 2024 w Gdańsku – mieście rodzinnym firmy Drago – w prestiżowym obiekcie wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO. To nowoczesna przestrzeń konferencyjna dysponująca obszernym foyer, strefami VIP i dedykowaną restauracją. Jej dodatkowym atutem jest widok na „bursztynowy stadion”, perełkę wśród obiektów sportowych na świecie.

Bilety na wydarzenie można zamawiać na stronie cowtrawiepiszczy.com

Spotkajmy się 8 marca i sprawdźmy razem Co W Trawie Piszczy!

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Zaakceptuj Więcej informacji

Polityka prywatności i plików Cookies